Vážený zákazníku spol. Acer,Často kladené dotazy k problému Sandy Bridge

dne 31.ledna společnost Intel uveřejnil, že odhalil chybu v jednom z komponentů řady výrobků Sandy Bridge, nejnovější generaci procesorů a příslušných chipsetů, které nedávno uvedl do výroby a byl přijat hlavními výrobci PC, včetně společnosti Acer.

Níže naleznete stručný popis problému: další informace lze nalézt na stránkách Intel na následující adrese:http://www.intel.com/consumer/products/processors/chipset.htm?iid=en_US_01_chipset+gg_headline Podle spol. Intel může Serial-ATA (SATA) port v rámci chipsetu v průběhu času kazit, případně mít vliv na výkon nebo funkčnost zařízení připojené přes SATA, jako např. pevný disk a DVD mechanika.

Ve většině konstrukčních typů jsou SATA porty použity pro připojení pevného disku (vč. SSD), optické mechaniky (Blue Ray, DVD, CDROM atd.) a dalších zařízení. Je běžnou praxí připojovat primární HDD k SATA portu 0, zatímco u optické mechaniky záleží model od modelu. Konstrukční vada popsaná Intelem může časem způsobit potíže s připojením k postiženým portům (porty 2-5). Ve zkratce, po určité době (která se mění v závislosti na využití typů periferií) se může snížit množství přenesených dat. V určitém bodě mohou být periferie nerozpoznány systémem a mohou přestat pracovat úplně.

Vzhledem k tomu, že problém se může objevit po delším časovém období, Intel oznámil, že uživatelé postižených počítačů nemusí nutně problém zpozorovat okamžitě a mohou tak počítače s důvěrou nadále používat, dokud nebude k dispozici trvalé řešení.

Zákazníci by rovněž měli mít na paměti, že zde nejsou žádné bezpečnostní rizika, týkající se tohoto problému.
Pokud jste zakoupili stolní počítač nebo notebook značky Acer po 9.lednu 2011, může být ve vašem zařízení již použit Sandy Bridge chipset a tudíž ovlivněn problémy popsanými výše.
Více...
Jak zjistit Sériové číslo nebo SNID Vašeho produktu?
U produktu je SNID/Sériové číslo na spodní straně zařízení.
SNID je 11-ti místné číslo.
Sériové číslo je 22-ti místná kombinace alfanumerických znaků
Prosím zadejte SNID nebo sériové číslo Vašeho produktu a stiskněte potvrdit.
SNID :
  *0 Napsáno znakù
Sériové číslo : :
  *0 Napsáno znakù
Potvrdit