Drogi KliencieNajczęstsze pytania o problem Sandy Bridge

31 stycznia firma Intel poinformowała o wykryciu wady w jednym z komponentów linii produktowej Sandy Bridge, najnowszej generacji procesorów i współpracujących z nimi chipsetów wprowadzonych ostatnio do produkcji i wykorzystanych przez wszystkich dużych producentów sprzętu komputerowego, włączając Acer.

Poniżej, znajduje się krótki opis problemu: dodatkowa informacja jest umieszczona na stronie Intel pod adresem:http://www.intel.com/consumer/products/processors/chipset.htm?iid=en_US_01_chipset+gg_headline Według firmy Intel w niektórych przypadkach wydajność portów S-ATA (Serial-ATA) obsługiwanych przez wadliwy chipset może pogorszyć się z biegiem czasu, prowadząc do ograniczenia wydajności lub funkcjonalności urządzeń podłączonych do tych portów, takich jak dyski twarde czy napędy DVD.

W większości konstrukcji porty SATA są wykorzystane do podłączenia dysku twardego (włączając Solid State Disks ), napędu optycznego ( Blue Ray, DVD, CDROM itp. ) oraz innych urządzenie peryferyjnych. Najczęściej podstawowy dysk twardy podłączony jest do portu 0 kontrolera SATA, a napęd optyczny używa innych portów zależnie od zastosowanego rozwiązania. Błąd projektowy odkryty przez Intel może spowodować pogorszenie wydajności z biegiem czasu portów SATA ( od 2 do 5 ). W skrócie, po pewnym czasie ( który różni się w zależności od sposobu użytkowania ) ilość przesłanych danych może zmniejszyć się. W pewnym momencie, urządzenie to może nie być rozpoznane przez system i w konsekwencji przestanie pracować.

Najprawdopodobniej skutki tej wady będą ujawniać się po dość długim czasie i firma Intel uważa, że użytkownicy komputerów z wadliwymi układami nie powinni mieć problemów z użytkowaniem tych komputerów w najbliższym czasie i do momentu opracowania trwałego rozwiązania problemu mogą ich używać bez obaw.

Klienci powinni pamietać, że wada ta nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania komputera.
Jeżeli komputer stacjonarny lub notebook Acer został zakupiony po 9 stycznia 2011 może korzystac platformy Sandy Bridge i może posiadać opisany powyżej problem.
Dalej...
Jak odnaleźć "Numer Seryjny' bądź numer 'SNID' produktu Acer?
W Notebookach numer seryjny znajduje się na spodniej obudowie.
Numer Seryjny zawiera 22 znaki.
Numer SNID zawiera 11 cyfr.
Wprowadź 'Numer Seryjny' bądź numer 'SNID' produktu.
SNID :
  *0 Wprowadzone znaki
Numer Seryjny :
  *0 Wprowadzone znaki
Wyślij