Değerli Acer Müşterimiz,Sandy Bridge konusunda SSS

Intel 31 Ocakta,yakın zaman önce üretimine başladığı ve Acer’ın da içinde bulunduğu tüm büyük bilgisayar üreticileri tarafından kabul gören Sandy Bridge ürün serisinin parçalarındanbirinde, en yeni nesil işlemciler ve ilgili yonga setinde bir tasarım hatası keşfettiklerini açıklamıştır.

Aşağıda konuyla ilgili kısa bir açıklamabulabilirsiniz: daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki URL’yi kullanarak Intel’in we sitesini ziyaret ediniz: http://www.intel.com/consumer/products/processors/chipset.htm?iid=en_US_01_chipset+gg_headline Intel’e göre, yonga setlerinin içindeki Serial-ATA (SATA)portlarının nitelikleri zamanla sabit disk sürücüleri ve DVD sürücüleri gibi SATA bağlantılı cihazların performansını ve işlevselliğini etkileyerek bozulabilir.

SATA portları çoğu tasarımda sabit disk sürücüsünü (katı hal diskleri dahil), optik disk sürücüsünü (Blue Ray, DVD, CDROM vb.) ve diğer yan birimleri bağlamakiçin kullanılır. Birincil sabit disk sürücüsünü SATA portu 0’a bağlamak yaygın olarak uygulanırken, optik disk sürücüsü portu tasarımdan tasarıma farklılıkgöstermektedir. Intel’in tanımladığı tasarım sorunu etkilenen portların (2’den 5’e kadar olan SATA portları) bağlantılarında zamanla bozulmalara neden olabilir.Kısacası, bir süre sonra (yan birim kullanım sıklığına göre değişir) transfer edilen veri miktarı azalabilir. Bir noktadan sonra, yan birim sistem tarafındantanınmayabilir ve sonuç olarak artık çalışmaz.

Bu sorunun etkileri uzun bir süre içinde gerçekleşeceği için, Intel bilgisayarları etkilenen kullanıcılarınbu etkileri kısa süre içinde yaşamayacaklarını ve kalıcı çözüm seçenekleri bulunana kadar bilgisayarlarını güvenle kullanmaya devam etmelerini tavsiye etmiştir.

Masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınızın etkilenmiş olması durumunda, onarılmış yonga setleri Intel’den temin edilebildikten sonra ürününüz servisedilecektir.
9 Ocak 2011’den sonra bir Acer masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar aldıysanız ürününüzde Sandy Bridge yonga seti kullanılıyor olabilir ve bunedenle yukarıda belirtilen sorundan etkilenmiş olabilir.
Daha...
Acer sisteminizde 'SNID' veya 'Seri Numarası' nasıl bulunur?
Dizüstü bilgisayarlarda SNID / Seri Numarası ürünün alt kısmında bulunur.
SNID 11 sayısal karakterden oluşur.
Seri Numarası 22 alfanümerik karakterden oluşur.
Lütfen dizüstü bilgisayarınızın 'SNID' veya 'Seri Numarası'nı giriniz ve 'Gönder' butonuna tıklayınız
SNID :
  *0 Girilen karakterler
Seri Numarası :
  *0 Girilen karakterler
Gönder